انتشارات فصلنامه قانون نامه از جمله کتاب قوانین و مقررات مناقصه و مزایده و کتاب قوانین و مقررات خرید خدمات مشاوره در یک سامانه نرم افزاری که با تمام دیوایس ها چه گوشی موبایل چه کامپیوتر سازگاره!!

ورود به سامانه قانون‌نامه 

کتاب قوانین و مقررات خرید خدمات حجمی و کار معین

  1. سمیرسعید
  2. قوانین و مقررات خرید خدمات مشاوره
  3. دوشنبه, 03 تیر 1398
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
با سلام در فراخوان عمومی دو مرحله با موضوع ارائه خدمات مشاور جهت ...... در مرحله تنظیم اسناد ارزیابی کیفی و فنی سوالات زیر مطرح می باشد:
#به استناد تبصره بند ت ماده 23 آئین نامه بندهـ ماده 29 قانون برگزاری مناقصات نوشته"تغییر در اوزان معیار ها ممنوع است"
سوال 1: آیا تغییر در درصد وزنی آیتم های ارزیابی کیفی و فنی کلا ممنوع می باشد؟ و هر درصدی در بخشنامه فوق وجود دارد عیناٌ باید در اسناد درج گردد؟ با سرچ ساده در اینترنت سازمان ها و ارگان های مختلفی در اسناد درصدهای مختلفی قید کردن که مغایر با این بخشنامه می باشد و درصورت اینکه درصدها رعایت نگردد ایا کارفرما تخلفی مرتکب شده و مناقصه گران می توانند اعتراض کرده و فراخوان را تجدید کنن؟
سوال 2: درصد وزنی آیتم های فرعی آیا به عهده کارفرماست؟ و کارفرما می تواند بفرض در قسمت تجربه اجرایی(ارزیابی کیفی) بجا 2 کار مشابه با برآورد معادل و بیشتر حداکثر امتیاز سابقه اجرایی را به مشاور بدهد فقط 50 امتیاز در نظر بگیرد و 50 درصد باقی مانده ایتم فرعی دیگری در سابقه اجرایی تعریف کند ؟
سوال 3: در ارزیابی فنی آیا میشود آیتم جدید بغیر از روش شناسی/کارکنان/تجربیات ویژه/ آموزش/بومی اضافه کرد؟
سوال 4: آیا مجاز هستیم ردیفی به آیتم های ارزیابی فنی اضافه کنیم و امتیاز ارزیابی کیفی رو ی ضریب وزنی بهش بدیم و در فنی تاثیر بدیم؟

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
به استناد ردیف 1 از بند ب ماده 12 آئین نامه نحوه انتخاب و ارجاع کار به مشاوران گفته " پس از ارزیابی فنی مطابق بند پ ماده 11 و تنظیم صورتجلسه مربوطه، فقط پاکت پیشنهاد مالی مشاور با بالاترین امتیاز فنی با حضور اعضای هیئت و مشاور یادشده گشوده و پس از بررسی قیمت پیشنهادی،آنالیز و نفر-ساعت ارایه شده، چنانچه از نظر هیئت مدیره و باتوجه به ضوابط و نرخ های متعارف و ویژگی های طرح، قیمت پیشنهادی مقبول باشد و با تغییرات جزئی با توافق مشاور، قابل قبول باشد قرارداد با وی منعقد میگردد.
سوال 5: به استناد تبصره 1 ماده 24 آئین نامه بند هـ ماده 29 قانون برگزاری مناقصات که گفته" همه پاکت های قیمت های مشاورانی که بیش از 60 امتیاز را کسب کرده باشند باید گشوده شود در تناقض می باشد اساس در دومرحله کیفیت قیمت تراز قیمت پایین تر می باشد؟
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سوال6: طبق تبصره 2 ماده 24 آئین نامه بند هـ ماده 29 قانون برگزاری مناقصات که گفته"ضریب تاثیر امتیاز فنی، عددی بین 0.6 تا 0.9 می باشد که باید در اسناد درخواست پیشنهاد قید شود" با تبصره 2 ماده 22 آئین نامه خرید خدمات مشاوره که ضریب تاثیر امتیاز فنی 0.15 تا 0.5 می باشد در تناقض می باشد در کل ضریب تاثیر امتیاز فنی در چه محدوده ای می باشد؟ آیا مجاز هستیم در پروژه هایی که از لحاظ فنی اهمیت دارد مشاور انتخاب شود عدد 1.1 در نظر بگیریم؟
علی قره داغلی
استاد مدرس
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
لطفا آیین نامه خرید خدمات مشاوره سال 1388 را ملاحظه فرمایید
تمام موارد مورد اشاره شما مربوط به آیین نامه سال 1385 است که منسوخ شده
ضمناً آیین نامه نحوه انتخاب و ارجاع کار به مشاوران نیز منسوخ شده است
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
لطفا آیین نامه خرید خدمات مشاوره سال 1388 را ملاحظه فرمایید
تمام موارد مورد اشاره شما مربوط به آیین نامه سال 1385 است که منسوخ شده
ضمناً آیین نامه نحوه انتخاب و ارجاع کار به مشاوران نیز منسوخ شده است

--------------------------------------------------------------------------------------------------
با تشکر از پاسخ فقط سوال شماره 5 با منسوخ شدن رد میشه بقیه سوالات کماکان برای بنده مطرح می باشد
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
با سلام و احترام
1-مطابق ماده 12 آیین نامه خرید خدمات مشاور ، تعیین معیارهای ارزیابی کیفی و وزن آنها از اختیارات کارفرما می باشد . و بر اساس بند ب ماده 12 معیارها می تواند شامل تجربه ، ارزیابی کارفرمایان قبلی و ساختار سازمانی باشد که این معیارها نیز ارشادی می باشد می توان معیارهای دیگری به آن اضافه نمود .

2-ارزیابی فنی پیشنهادها طبق ماده 21 انجام می شود و معیارهای ارزیابی فنی و وزن آنها بر اساس بند ت ماده 21 تعیین می شود و حداقل و حداکثر اهمیت وزنی تعیین شده باید رعایت گردد .
3-وزن هر یک از معیارهای اصلی و فرعی باید در درخواست پیشنهاد و استعلام ارزیابی کیفی قید شود و پس از آن تغییر در اوزان معیارها ممنوع است و همه به غیر از محدودیت مندرج در بند ت ماده 21 سایر موارد از اختیارات کارفرما می باشد .
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
عکس یا فایل مورد نظر خود را با کلیک بر روی دکمه آپلود - بارگزاری نمایید - فرمت های پشتیبانی شده : gif,jpg,png,jpeg,zip,rar,pdf
• وارد کردن • حذف Upload Files (Maximum File Size: 3 MB)

Sharing your current location while posting a new question allow viewers to identify the location you are located.

کد امنیتی
To protect the site from bots and unauthorized scripts, we require that you enter the captcha codes below before posting your question.

آخرین پاسخ ها

سلام، تغییر مورد اشاره اگر در حدی باشد که به ماهیت کار خلل وارد نشود می‌تواند در زمان اجرا در قالب ج...
سلام بیش از 75 درصد برآورد پروژه که ماهیتاً قرارداد PC است و تابع شرایط عمومی قراردادهای PC...
با تشکر پس شما می فرمایید متن تاخیرات متعاقبا بررسی میشود در نامه تمدید صحیح نمی باشد اول باید تاخی...
سلام و درود - با عنایت به بند (ج) ماده 30 شرایط عمومی پیمان (نشریه 4311)، تمدید مدت پیمان از سوی کار...
سلام - چنانچه قیمت پیشنهادی بیش از قیمت پایه کارشناسی باشد، امکان تعیین برنده وجود دارد....
با عرض سلام و خسته نباشید و ممنون از پاسخ شما ببخشید منظورم از طرح این سوال این است که ما قرارداد مه...
برآورد حدود خدمات نظارت کارگاهی پروژه اجرایی به صورت دقیق بررسی شود. اگر در گروه معاملات بزرگ قرار م...
با تشکر از پاسخ شما افزایش 25 درصد انجام ولی بعلت عدم اتمام کار قرارداد جدید با شماور منعقد شده است ...
سلام نظر به بند یک ماده 19 شرایط عمومی همسان قراردادهای خدمات مشاوره (تغییر حدود خدمات) ناظر بر بند...
باسلام و درود برآورد کلی موضوع مناقصه (موضوع جزء 4-3 بند (الف) ماده 6 آیین نامه مستندسازی مناقصات) ...
با سلام. درصورت برنده شدن در مناقصه و اعلام برنده مناقصه توسط کارفرما... آیا امکان ابطال مناقصه از س...
با سلام و احترام به نظر می رسد چون ماده ۱ قانون احکام دائمی کشور، پژوهشگاه ها و دانشگاه های دولتی ر...
با سلام و احترام به نظر می رسد چون ماده ۱ قانون احکام دائمی کشور، پژوهشگاه ها و دانشگاه های دولتی ر...
سلام - لطفا در رابطه با عبارات ((برآورد ارجاع پیمان)) و ((برآورد واقعی)) بیشتر توضیح دهید تا امکان م...
با سلام، به نظر میرسد در حالتی که در روند انتخاب مشاور به حد نصاب نرسیدیم، برخلاف ارزیابی پیمانکاران...