وب اپلیکیشن قانون نامه

تمام انتشارات فصلنامه قانون نامه از جمله کتاب قوانین و مقررات مناقصه و مزایده و کتاب قوانین و مقررات خرید خدمات مشاوره در یک سامانه نرم افزاری که با تمام دیوایس ها چه گوشی موبایل چه کامپیوتر سازگاره!!

ورود به سامانه قانون‌نامه

  1. حمید زارعی
  2. پرسش و پاسخ آزاد مناقصه مزایده
  3. جمعه, 14 تیر 1398
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام در مناقصه یک مرحله ای سه پیمانکار شرکت کرده اند .
با بررسی بعمل آمده مدت اعتبار صلاحیت یکی از پیمانکاران که برنده نمی باشد حدود 10 روز قبلتر منقضی شده آیا مناقصه اعتبار دارد و میتوان برنده اول را که صلاحیت دارد معرفی نمود.
پاسخ پذیرفته شده
علی قره داغلی
استاد مدرس
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
در مناقصات یک مرحله‌ای یا دومرحله‌ای با شرط لزوم ارایه گواهی صلاحیت برای مناقصه‌گران؛ اعتبار گواهی صلاحیت مناقصه‌گر، در زمان ارزیابی کیفی مبنا است یا زمان ارائه پیشنهاد قیمت؟
بر اساس بند الف ماده 22 آیین‌نامه ارزیابی کیفی «در مناقصات پیمانکاری داخلی، مناقصه‌گران باید گواهینامه صلاحیت معتبر داشته باشند.» و مطابق بند ج ماده 2 دستورالعمل نحوه رسیدگی به تخلفات انتظامی (حرفه‌ای) پیمانکاران (شماره: 42787/92 مورخ: 92.5.20) پیمانکار عبارت است از: «اشخاص حقیقی یا حقوقی واجد شرایط برای انجام خدمات پیمانکاری، موضوع قانون برگزاری مناقصات (شماره 130890 مورخ 17/11/83) و آیین‌نامه‌های اجرایی آن که بر اساس آیین‌نامه طبقه‌بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران (شماره 48013/ت23251 هـ مورخ 11/12/81 هیأت وزیران) و اصلاحات بعدی آن، گواهی‌نامه صلاحیت دریافت نموده‌اند و یا متقاضی دریافت گواهی‌نامه صلاحیت می‌باشند.»
اما مطابق بند 2 دستورالعمل مبلغ ظرفیت مجاز پیمانکاران برای شرکت در مناقصه، ارزیابی کیفی و ارجاع کار (شماره: 30593 تاریخ: 5/03/1394 سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی) «شرکت پیمانکاران صاحب صلاحیت در مناقصه و ارزیابی کیفی به شرط داشتن ظرفیت آزاد (تعدادی و ریالی) در رشته مربوط و نیز معتبر بودن اسم شرکت در پایگاه http://sajar.mporg.ir مجاز می‌باشد»
لذا در مرحله ارزیابی کیفی ضرورتاً باید دارای شرط فوق باشد ولی در طول فرایند مناقصه اگر مدت اعتبار گواهینامه وی منقضی گردد فرایند مناقصه دچار خللی نخواهد شد چون هنوز تعریف پیمانکار بر وی مترتب است زیرا حداقل متقاضی دریافت گواهی‌نامه صلاحیت می‌باشد ولی در صورت برنده شدن بایستی گواهینامه معتبر ارایه کند یا ظرفیت تعدادی یا ریالی آزاد داشته باشد که اگر انطور نشود، مناقصه به تجدید خواهد انجامید [البته بر اساس شق 2 بند الف ماده 24 ق.ب.م «2- امتناع برندگان اول و دوم مناقصه از انعقاد قرارداد.» چون برنده در اینجا اختیاری بر امتناع ندارد و امتناع اجباراً حادث شده است] پس بهتر می باشد در مرحله ارزیابی کیفی شرط اعتبار گواهینامه و داشتن ظرفیت آزاد تعدادی و ریالی تا زمان اعتبار پیشنهادها گنجانده شود.
علی قره داغلی-19 آذر 94
مرجع ها
  1. https://t.me/aliqarahdaghli/17
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
با سلام
با توجه به بند 4 بخش الف ماده 12 قانون برگزاری مناقصات، در زمان ارزیابی مناقصه گران، داشتن گواهی نامه صلاحیت معتبر الزامی است. لذا چنانچه در زمان ارسال نتایج ارزیابی به کمسیون مناقصات، اعتبار گواهینامه صلاحیت پیمانکاری مناقصه گر تمام شده باشد، پاکت ج آن مناقصه گر کنار گذاشته می شود و برنده از بین مابقی مناقصه گران تعیین خواهد شد.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
عکس یا فایل مورد نظر خود را با کلیک بر روی دکمه آپلود - بارگزاری نمایید - فرمت های پشتیبانی شده : gif,jpg,png,jpeg,zip,rar,pdf
• وارد کردن • حذف Upload Files (Maximum File Size: 3 MB)