1. علی قره داغلی
  2. قانون جو قانون گرا
  3. پرسش و پاسخ قراردادها
  4. جمعه, 18 مرداد 1398
  5.  اشتراک از طریق ایمیل
یک شرکت تعاونی که تمامی سهامدارانش بازنشسته دستگاه اجرایی الف هستند، آیا می‌توانند با دستگاه اجرایی موصوف (یعنی دستگاهی که از آن بازنشسته شده‌اند) قرارداد پیمانکاری منعقد کنند (از طریق مناقصه عمومی)؟
با عنایت به قانون منع مداخله و تبصره ۲ بند ت ماده ۳ آیین‌نامه اجرایی بند الف ماده ۲۶ قانون برگزاری مناقصات (که انعقاد قرارداد با تعاونی کارمندان رو منع کرده است)؟
پاسخ پذیرفته شده
علی قره داغلی
استاد مدرس
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
به استناد بند 5 ماده 1 قانون راجع به منع مداخله وزراء و نمایندگان مجلسین و کارمندان در معاملات دولتی و کشوری ‌مصوب 1337
بازنشستگان از دایره شمول قانون موصوف خارج هستند لذا تعاونی تشکیل شده توسط آنها نیز مشمول این قانون نخواهد بود مگر اینکه به شکل دیگری فردی مشمول قانون فوق در شرکت ورود نماید که شرکت را مشمول نماید.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
ضمن تشکر از پاسخ جناب قره داغلی
با اوصاف ذکر شده، آیا به چنین شرکت تعاونی می توان تعاونی کارکنان اطلاق کرد؟
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
عکس یا فایل مورد نظر خود را با کلیک بر روی دکمه آپلود - بارگزاری نمایید - فرمت های پشتیبانی شده : gif,jpg,png,jpeg,zip,rar,pdf
• وارد کردن • حذف Upload Files (Maximum File Size: 3 MB)