1. علی قره داغلی
  2. پرسش و پاسخ قراردادها
  3. جمعه, 18 مرداد 1398
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
آیا می‌توان برای کالای به تضمین گرفته شده براساس تبصره 2 بند ب ماده 5 آیین نامه تضمین قبض انبار صادر نموده و مورد استفاده قرار داد و سند مالی را به عنوان تضمین انجام تعهدات اعمال نمود؟
پاسخ پذیرفته شده
علی قره داغلی
استاد مدرس
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
به استناد ماده 33 آیین نامه معاملات دولتی «برای کالاهای تحویل شده در تمام موارد باید قبض انبار که دارای شماره مسلسل باشد صادر گردد و به امضای انباردار برسد و در واردات ‌دفتر انبار ثبت و شماره ثبت دفتر انبار در روی قبض ذکر شود» اما با توجه به اینکه این کالا به عنوان تضمین مورد قبول قرار گفته و این قبض انبار نوعی برگ وثیقه محسوب می‌گردد که به موجب بند ب ماده 2 همین آیین‌نامه برای توثیق تعهدات بوده و در شرایط خاصی قابلیت وصول دارد و هنوز موجباتی برای ضبط آن و تغییر مالکیتش به وجود نیامده است که قابلیت استفاده داشته باشد؛ لذا استفاده از آن به موجب ماده 598 قانون مجازات اسلامی جرم بوده و علاوه بر جبران خسارت وارده و اجرت‌المثل تا 74 ضربه شلاق در پی خواهد داشت.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
سلام ، متشکرم ، با احترام سیار
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
عکس یا فایل مورد نظر خود را با کلیک بر روی دکمه آپلود - بارگزاری نمایید - فرمت های پشتیبانی شده : gif,jpg,png,jpeg,zip,rar,pdf
• وارد کردن • حذف Upload Files (Maximum File Size: 3 MB)