1. کعبی نیا
  2. قوانین و مقررات خرید خدمات مشاوره
  3. شنبه, 02 شهریور 1398
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
با سلام و احترام،

در شرایط واگذاری قرارداد خدمات کارشناسی موضوع ماده ۲۴ آیین نامه خدمات مشاوره پس از برشمردن لزوم احراز داشتن پروانه یا مهارت و سوابق تجربی آمده است؛
ارائه یکی از تضمین های موضوع آیین نامه تضمین ... برای کیفیت خدمات.

و در بند الف ماده ۷ آیین نامه تضمین معاملات دولتی آمده است؛
دریافت تضمین انجام تعهدات .... "حسب مورد"

آیا با استفاده از مفاد دو مستند فوق می توان برای قراردادهای خدمات کارشناسی ( خدمات مشاوره زیر نصاب معاملات متوسط) ارائه تضمین استرداد کسور حسن اجرای کار که ارتباط مستقیمی به " کیفیت خدمات" انجام شده دارد ( اشاره شده در بند ۳ ماده ۲۴ آیین نامه خدمات مشاوره) را کافی دانست؟
پاسخ پذیرفته شده
علی قره داغلی
استاد مدرس
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
با سلام
لطفا دقت کنید:
در ماده 7 آمده است:
ماده 7- برای انتخاب مشاور ... تضامین به صورت زیر است:
الف- تضمین انجام تعهدات: تضمین انجام تعهدات، بعد از ابلاغ انتخاب مشاور، یا ابلاغ آمادگی برای انعقاد قرارداد، باید به میزان 5 درصد مبلغ قرارداد حسب مورد طبق مهلت تعیین شده در اسناد درخواست پیشنهاد، توسط وی به دستگاه اجرایی تحویل گردد. ....
ب- تضمین پیش‌پرداخت: مبلغ پیش‌پرداخت ... در صورت درخواست مشاور معادل 25 درصد مبلغ اولیه قرارداد (همان مرحله) می‌باشد، که باید بدون کسر کسورات قانونی و در ازای ضمانت‌نامه به دستگاه اجرایی، پرداخت شود. برای خدمات مربوط به دوره ساخت و تحویل (نظارت عالیه و کارگاهی) معادل 10 درصد مبلغ اولیه قرارداد همان مرحله می‌باشد که باید بدون کسر کسورات قانونی و در ازای ضمانت‌نامه به دستگاه اجرایی، پرداخت شود.
پ- سپرده حسن اجرای کار: بابت حسن اجرای کار معادل 10 درصد از هر پرداخت کسر و به حساب سپرده واریز می‌شود. مبالغ نقدی سپرده حسن اجرای کار در ازای ارایه ضمانت‌نامه‌های موضوع ماده 4، به طرف قرارداد (مشاور) بازگردانده می‌شود...
بنابراین در تمامی قراردادهای مشاور وجود سه تضمین متصور است که الف و پ اجباری و ب در صورت درخواست مشاور حادث می‌گردد.
در بند الف کلمه «باید» به میزان 5 درصد مبلغ قرارداد و عبارت «حسب مورد» به مهلت تعیین شده بر می‌گردد.
علی قره داغلی-2 شهریور 98
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
فرمایش شما متین است،
اما در ماده ۷ آیین نامه مذکور چنین آمده است:
برای انتخاب مشاور، در کارهای مطالعاتی، طراحی، مدیریت طرح، نظارت، امور تحقیقاتی و پژوهشی و امور نرم افزاری موضوع خدمات بند ه ق ب م ... تضامین به صورت زیر است:
الف - تضمین انجام تعهدات: ...

در دسته بندی موضوعی ماده فوق، هیچ اشاره ای به خدمات کارشناسی نشده است، لذا استنباط می شود که در این خصوص این امر را مسکوت گذاشته است.
لازم به توضیح است که دسته بندی نوع خدمات را بند ۵ ماده ۲ آیین نامه به صراحت تعریف نموده است.

با این توضیح آیا رعایت مفاد بند ۳ ماده ۲۴ آیین نامه یعنی اخذ یکی از تضمین ها برای کیفیت خدمات کارشناسی غیر مصرح در آیین نامه تضمین، کافی نیست؟!!

و اضافه می شود که موضوع خدمات کارشناسی مورد نظر، مشاوره منحصراً مالی و مالیاتی می باشد.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
عکس یا فایل مورد نظر خود را با کلیک بر روی دکمه آپلود - بارگزاری نمایید - فرمت های پشتیبانی شده : gif,jpg,png,jpeg,zip,rar,pdf
• وارد کردن • حذف Upload Files (Maximum File Size: 3 MB)