1. علی قره داغلی
  2. قانون جو قانون گرا قانون یار
  3. پرسش و پاسخ آزاد مناقصه مزایده
  4. دوشنبه, 11 شهریور 1398
  5.  اشتراک از طریق ایمیل
ارزیابی مناقصه‌گران در مناقصات خرید یا ساخت کالا، آیا به مبلغ برآورد بستگی دارد یا به ماهیت و موضوع مناقصه؟
پاسخ پذیرفته شده
علی قره داغلی
استاد مدرس
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
با توجه به بند الف ماده 24 آییننامه ارزیابی کیفی؛ ارزیابی کیفی تأمین‌کنندگان اعم از تولیدکنندگان و ارایه‌کنندگان بدون توجه به مبلغ برآوردن مناقصه و صرفاً بر اساس موضوع و ماهیت مناقصه بر اساس حداقل 6 معیار انجام می‌شود که عبارتند از: 1- توان مالی 2- ارزیابی مشتریان قبلی و حسن شهرت 3- استانداردهای تولید 4-داشتن تجربه و دانش در زمینه مورد نظر 5-حسن سابقه 6-تضمین کیفیت خدمات و محصولات؛ ولی مطابق بند ب همین ماده، اگر مبلغ برآوردی تأمین کالا بیش از بیست برابر نصاب معاملات متوسط باشد، علاوه بر معیارهای بند «الف» باید معیارهای دیگری نیز منظور شود که عبارتند از: 1- نظام کیفیت و نحوه تضمین محصولات (گارانتی) 2- ظرفیت تولید؛ پس ملاحظه می‌گردد مبلغ برآوردی مناقصه از عددی بالاتر نیز می‌تواند در تدوین معیارها و فرایند ارزیابی کیفی موثر باشد.
علی قره‌داغلی- 11 شهریور 1398
مرجع ها
  1. https://t.me/aliqarahdaghli/2148


پاسخ های برای این پرسش وجود دارد اما شما مجاز به دیدن پاسخ ها نیستید
مهمان
پاسخ شما
عکس یا فایل مورد نظر خود را با کلیک بر روی دکمه آپلود - بارگزاری نمایید - فرمت های پشتیبانی شده : gif,jpg,png,jpeg,zip,rar,pdf
• وارد کردن • حذف Upload Files (Maximum File Size: 3 MB)