وب اپلیکیشن قانون نامه

تمام انتشارات فصلنامه قانون نامه از جمله کتاب قوانین و مقررات مناقصه و مزایده و کتاب قوانین و مقررات خرید خدمات مشاوره در یک سامانه نرم افزاری که با تمام دیوایس ها چه گوشی موبایل چه کامپیوتر سازگاره!!

ورود به سامانه قانون‌نامه
  1. انیس
  2. پرسش و پاسخ قراردادها
  3. شنبه, 07 دی 1398
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
با سلام و احترام
طی قرارداد این شرکت با سازمانی دولتی مربوط به نظافت و آبدارخانه مقدار مساحت انجام قرارداد 5200 متر مربع ماهانه قید شده است.سازمان مورد نظر بعد از گذشت 7ماه از قرارداد تصمیم به کاهش تعداد روزهای کاری نیروها و پیرو آن کاهش مبلغ قرارداد این شرکت با استناد به این بند که کارفرما میتواند در صورت ضرورت نسبت به تغییر میزان کار با کاهش یا افزایش مبلغ قرارداد تا 25% اقدام نماید گرفته است.طی مکاتبات این شرکت با آنها اعلام نمودیم که چه نیرو 2روز در هفته بیاید چه هر روز هفته بیاید مقدار مساحت انجام کار 5200 متر مربع ماهانه می باشد و امر دستور شما برای کاهش تعداد روز کاری نیروها تغییری در متراژ 5200 مترمربع ماهیانه ندارد و حجم کار شرکت طبق متراژ تغییری نکرده است که تاثیری در کاهش مبلغ قرارداد داشته باشد و در صورت کاهش حجم کار می بایست مقید به متراژ باشد نه تعداد روز کاری...
لیکن موضوع به تفاهم نرسیده و آنها اصرار دارند که میتوانند مبلغ این شرکت را کاهش دهند. جهت کمک به کارگران این شرکت مشغول در آن سازمان به راهنمایی شما جهت اطمینان از خواسته خود یا درست بودن نظر کارفرما نیازمند میباشیم.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
درود
در این خصوص موضوع قرارداد و شرح خدماتی که در قرارداد نوشته شده تعیین کننده است.
لیکن دیگر شرایط مندرج در قرارداد هم می تواند در نتیجه گیری موثر باشد.
با تشکر
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
سلام با توجه به اینکه پیمان موصوف حجمی بوده و برآورد مناقصه و مبلغ برنده براساس حجم پیش بینی و منعقد گردیده و با توجه به اینکه ارزش هر واحد حجم کار ،از محاسبه تعداد روز و مترمربع به دست آمده لذا با توجه به اینکه در ابتدای سوال فرمودید حجم کار ۵۲۰۰ متر ماهانه است لذا در صورت کاهش تعداد روز کارکرد ، متر مربع نیز میبایست کاهش یابد از طرفی باید جهت پاسخ دقیقتر ،بدانیم ۵۲۰۰ متر مربع به ازای چند نفر و روزانه چند ساعت کار میباشد ،آیا ۵۲۰۰ مترمربع به تدریج باید در ماه نظافت گردد یا هر روز ۵۲۰۰ متر ثابت است. لذا پس ارائه اطلاعات دقیقتر پاسخ مناسب داده خواهد شد. لیکن در هر صورت در پیمانهای حجمی کاهش یک عنصر تاثیر گزار در ارزش یک واحد حجم باعث کاهش عناصر دیگر میشود.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
با سلام؛
حق افزایش یا كاهش جزئی میزان 25 درصدقرارداد، در بسیاری از قراردادهای خصوصی نیز ذكر میشود. این موضوع در شرایط عمومی پیمان و غالب نمونه قراردادهای دولتی نیز ذكر شده است. این حق ترجیحی برای دولت محسوب می شود و بدون نیاز به تنظیم الحاقیه در قالب همان قرارداد اولیه قابل اعمال است.
رئوفیان- سازمان مدیریت استان همدان
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
عکس یا فایل مورد نظر خود را با کلیک بر روی دکمه آپلود - بارگزاری نمایید - فرمت های پشتیبانی شده : gif,jpg,png,jpeg,zip,rar,pdf
• وارد کردن • حذف Upload Files (Maximum File Size: 3 MB)