وب اپلیکیشن قانون نامه

تمام انتشارات فصلنامه قانون نامه از جمله کتاب قوانین و مقررات مناقصه و مزایده و کتاب قوانین و مقررات خرید خدمات مشاوره در یک سامانه نرم افزاری که با تمام دیوایس ها چه گوشی موبایل چه کامپیوتر سازگاره!!

ورود به سامانه قانون‌نامه

  1. هوشمند مردشتی
  2. پرسش و پاسخ قراردادها
  3. چهارشنبه, 11 تیر 1399
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
با سلام
آیا امکان صدور تضمین نامه کتبی با امضای ذیحساب و بالاترین مقام دستگاه برای انجام معاملات دولتی در جایگاه متعهد در برابر دستگاه دولتی دیگر وجود دارد؟
پاسخ پذیرفته شده
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
به نظر می رسد بر اساس مقررات چنین تضمین نامه ای مجوز قانونی صدور نداشته باشد ولی چنین رویه ای جاری است.

بر اساس ماده ۴ آیین نامه ماده ۲۲ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت وزارت دفاع به عنوان پیمانکار دستگاه دولتی می تواند تضمین نامه مکتوب ارایه نماید.

بر اساس تبصره ماده ۷ آیین نامه ماده ۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت دانشگاه ها در قراردادهای تحقیقاتی و پژوهشی با دستگاه های دولتی نیز میتواند چنین تضمین نامه مکتوب ارایه نماید.
به نظر می رسد غیر از دو مورد اشاره شده فوق رکن قانونی مصرحی وجود ندارد.

دستگاه دولتی در جایگاه پذیرنده کار، محل اعتبار برای هزینه کرد به عنوان اخذ ضمانت نامه بانکی و سپرده نقدی و... ندارد.

به هر صورت موارد مذکور نظریه و استنباط شخصی است و می طلبد که اساتید ارجمند نسبت به تصحیح آن اقدام و اعلام نظر فرمایند.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
با سلام نظر استاد بزرگوار جناب هوشنگ مرودشتي كاملا منطبق بر قانون و مستند و فني هست و مورد تاييد
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
عکس یا فایل مورد نظر خود را با کلیک بر روی دکمه آپلود - بارگزاری نمایید - فرمت های پشتیبانی شده : gif,jpg,png,jpeg,zip,rar,pdf
• وارد کردن • حذف Upload Files (Maximum File Size: 3 MB)