انتشارات فصلنامه قانون نامه از جمله کتاب قوانین و مقررات مناقصه و مزایده و کتاب قوانین و مقررات خرید خدمات مشاوره در یک سامانه نرم افزاری که با تمام دیوایس ها چه گوشی موبایل چه کامپیوتر سازگاره!!

ورود به سامانه قانون‌نامه 

کتاب قوانین و مقررات خرید خدمات حجمی و کار معین

  1. راسخ
  2. قوانین و مقررات خرید خدمات مشاوره
  3. یکشنبه, 12 مرداد 1399
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
با عنایت به نامه شماره 58890 مورخ 199/2/15 سازمان برنامه و بودجه مبنی بر اینکه انعقاد قرارداد مشاوره ای با اشخاص حقیقی ممنوع می باشد و مغایرت آن با ماده 24 آئین نامه خرید خدمات مشاوره (بند هـ ماده 29 قانون مناقصات) که عقد قرارداد با اشخاص حقیقی در معاملات کوچک و متوسط را مجاز دانسته است . لذا خواهشمند است در این خصوص اعلام نظر بفرمایید و آیا دستگاهها می توانند همانند سابق مطابق ماده 24 آئین نامه خرید خدمات مشاره عمل کنند ؟
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
سلام - لطفا نامه سازمان برنامه و بودجه جهت بررسی بیشتر پیوست شود تا امکان پاسخ و بحث وجود داشته باشد.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
تصویر نامه 58890 و تصویر نامه دیگری در همین باب
پیوست ها
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
باسلام و احترام
ضمن تشکر از مستندات بارگذاری شده
با عنایت به نامه شماره 58890 رییس امور منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه کشور و بخشنامه شماره 1538390 سازمان امور اداری و استخدامی کشور ؛ اولاً - به لحاظ شکلی نامه شماره 58890 جنبه درون سازمانی داشته و تاکنون حداقل برای دستگاهی که بنده در آن مشغول هستم از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور یا سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ابلاغ نشده است.
ثانیاً - پارگراف آخر بخشنامه شماره 1538390 سازمان امور اداری و استخدامی کشور به عبارات ((جذب و به کارگیری نیروی انسانی)) در ((فعالیت های جاری دستگاه)) تاکید داشته که به لحاظ ماهیتی این عبارات به رابطه ناشی از قرارداد کار فیمابین شخص حقیقی و دستگاه اشاره دارد و ارتباطی به تعریف خدمات مشاوره در جزء 5 بند (الف) ماده 2 آیین نامه خرید خدمات مشاوره ندارد.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
انعقاد قرارداد مشاوره مدیریت طرح در هر نصابی با اشخاص حقیقی ممنوع است. اما در سایر نصابها: مطابق آیین نامه ماده 29
مشاور: شخصی حقیقی یا حقوقی که دارای گواهی‎نامه صلاحیت برای انجام کار مشاوره است. در کارهایی که معاونت گواهی‎نامه ارائه نمی‎دهد، طبق دستورالعملی که توسط معاونت تهیه می‎شود، شخص صلاحیتدار به طور مشخص بیان می‎گردد.
چون برای اشخاص حقیقی سازمان گواهینامه نمی دهد ( صراحتا اعلام کرده است) پس به جز آنچه که صراحتا در ماده 24 برای معاملات کوچک و متوسط که نیازی به گواهی صلاحیت سازمان ندیده است و موردی ندارد که با اشخاص حقیقی قراداد مشاور منعقد شود هر قراردادی در نصاب معاملات بزرگ با اشخاص حقیقی ممنوع است.
یادآوری:
ماده24ـ خرید خدمات مشاوره در معاملات کوچک و متوسط در معاملات کوچک و متوسط با تشخیص بالاترین مقام دستگاه اجرایی یا مقام مجاز از طرف او، خرید خدمات مشاوره از اشخاص حقیقی و حقوقی واجد معیارها و ضوابط زیر مجاز است:
1ـ داشتن تحصیلات دانشگاهی و یا پروانه کارشناسی رسمی و یا گواهی نامه مهارت مرتبط با خدمات مشاوره مورد نیاز
2ـ داشتن سوابق تجربی در زمینه خدمات مشاوره مورد نیاز با تشخیص دستگاه اجرایی
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
عکس یا فایل مورد نظر خود را با کلیک بر روی دکمه آپلود - بارگزاری نمایید - فرمت های پشتیبانی شده : gif,jpg,png,jpeg,zip,rar,pdf
• وارد کردن • حذف Upload Files (Maximum File Size: 3 MB)
کد امنیتی
To protect the site from bots and unauthorized scripts, we require that you enter the captcha codes below before posting your question.

آخرین پاسخ ها

سلام ضمن تشکر معروض میدارد ؛ برابر بند (ب) ماده 13 قانون برگزاری مناقصات مصوب مجلس شورای اسلامی و...
جناب کریمی فایل اشتباه آپلود شده بود که پیوست کردم منتظر نظر شما هستم با تشکر...
سلام آخرین مصوبه هیات دولت به تاریخ 1400/02/07 پیوست نشده است....
باسلام و درود به صرف اینکه شرکت با مسئولیت محدود هستند، نمی توان اینگونه شرکت ها را از مشارکت در من...
با سلام و احترام طبق ماده واحده قانون اصلاح مواد (۶۳)و (۶۴)قانون محاسبات عمومی کشور، مهلتهای مذکور د...
انعقاد قرارداد مشاوره مدیریت طرح در هر نصابی با اشخاص حقیقی ممنوع است. اما در سایر نصابها: مطابق آ...
البته سوال این است که آیا باید پاکت قیمت گشایش شود یا بدون گشایش پاکت وارد مذاکره شویم. لطفا اساتید ...
با سلام. با احترام به نظر اساتید محترم ولی بنده نظر دیگری دارم. با توجه مراجعه به آیین نامه تضمین بب...
درود با توجه به احترامی که برای همه دوستان قایل هستم و لزومی هم برای ورود به حواشی نمی بینم برای ...
با درود درباره نگارش متن به فارسی روان همه فهم و گفتگوی دو ارجمند در این باره ، چند نکته از دید بند...
با سلام و احترام آیا از پزشک محترمی که از زبان و اصطلاحات بیگانه در تخصص خودش استفاده می نماید یا ا...
با سلام مجدد، تعریف قرارداد پیمانکاری از دیدگاه تامین اجتماعی مورد پرسش است. متشکرم...
سلام بنده یک سوال داشتم فرض کنیم در مرحله بررسی نقشه ها کارفرما روی نوع سنگ تعیین شده جهت پوشش کامنت...
لطفا به این سوال کسی پاسخ بده این سوال برا من هم پیش آمده...
با سلام و احترام ضمن تشکر از درج مطلب خواهشمندم مطالب را با کلمات فارسی و بصورت ساده و روان بیان ...
باسلام و درود به استناد ماده 583 قانون تجارت ((کلیه شرکت های تجارتی مذکور در این قانون شخصیت حقوقی ...