انتشارات فصلنامه قانون نامه از جمله کتاب قوانین و مقررات مناقصه و مزایده و کتاب قوانین و مقررات خرید خدمات مشاوره در یک سامانه نرم افزاری که با تمام دیوایس ها چه گوشی موبایل چه کامپیوتر سازگاره!!

ورود به سامانه قانون‌نامه 

کتاب قوانین و مقررات خرید خدمات حجمی و کار معین

  1. راسخ
  2. قوانین و مقررات خرید خدمات مشاوره
  3. یکشنبه, 12 مرداد 1399
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
با عنایت به نامه شماره 58890 مورخ 199/2/15 سازمان برنامه و بودجه مبنی بر اینکه انعقاد قرارداد مشاوره ای با اشخاص حقیقی ممنوع می باشد و مغایرت آن با ماده 24 آئین نامه خرید خدمات مشاوره (بند هـ ماده 29 قانون مناقصات) که عقد قرارداد با اشخاص حقیقی در معاملات کوچک و متوسط را مجاز دانسته است . لذا خواهشمند است در این خصوص اعلام نظر بفرمایید و آیا دستگاهها می توانند همانند سابق مطابق ماده 24 آئین نامه خرید خدمات مشاره عمل کنند ؟
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
سلام - لطفا نامه سازمان برنامه و بودجه جهت بررسی بیشتر پیوست شود تا امکان پاسخ و بحث وجود داشته باشد.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
تصویر نامه 58890 و تصویر نامه دیگری در همین باب
پیوست ها
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
باسلام و احترام
ضمن تشکر از مستندات بارگذاری شده
با عنایت به نامه شماره 58890 رییس امور منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه کشور و بخشنامه شماره 1538390 سازمان امور اداری و استخدامی کشور ؛ اولاً - به لحاظ شکلی نامه شماره 58890 جنبه درون سازمانی داشته و تاکنون حداقل برای دستگاهی که بنده در آن مشغول هستم از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور یا سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ابلاغ نشده است.
ثانیاً - پارگراف آخر بخشنامه شماره 1538390 سازمان امور اداری و استخدامی کشور به عبارات ((جذب و به کارگیری نیروی انسانی)) در ((فعالیت های جاری دستگاه)) تاکید داشته که به لحاظ ماهیتی این عبارات به رابطه ناشی از قرارداد کار فیمابین شخص حقیقی و دستگاه اشاره دارد و ارتباطی به تعریف خدمات مشاوره در جزء 5 بند (الف) ماده 2 آیین نامه خرید خدمات مشاوره ندارد.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
انعقاد قرارداد مشاوره مدیریت طرح در هر نصابی با اشخاص حقیقی ممنوع است. اما در سایر نصابها: مطابق آیین نامه ماده 29
مشاور: شخصی حقیقی یا حقوقی که دارای گواهی‎نامه صلاحیت برای انجام کار مشاوره است. در کارهایی که معاونت گواهی‎نامه ارائه نمی‎دهد، طبق دستورالعملی که توسط معاونت تهیه می‎شود، شخص صلاحیتدار به طور مشخص بیان می‎گردد.
چون برای اشخاص حقیقی سازمان گواهینامه نمی دهد ( صراحتا اعلام کرده است) پس به جز آنچه که صراحتا در ماده 24 برای معاملات کوچک و متوسط که نیازی به گواهی صلاحیت سازمان ندیده است و موردی ندارد که با اشخاص حقیقی قراداد مشاور منعقد شود هر قراردادی در نصاب معاملات بزرگ با اشخاص حقیقی ممنوع است.
یادآوری:
ماده24ـ خرید خدمات مشاوره در معاملات کوچک و متوسط در معاملات کوچک و متوسط با تشخیص بالاترین مقام دستگاه اجرایی یا مقام مجاز از طرف او، خرید خدمات مشاوره از اشخاص حقیقی و حقوقی واجد معیارها و ضوابط زیر مجاز است:
1ـ داشتن تحصیلات دانشگاهی و یا پروانه کارشناسی رسمی و یا گواهی نامه مهارت مرتبط با خدمات مشاوره مورد نیاز
2ـ داشتن سوابق تجربی در زمینه خدمات مشاوره مورد نیاز با تشخیص دستگاه اجرایی
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
سلام، ضمن عنایت به نظر سایر عزیزان، ممنوعیت عنوان شده برای کارهای حجمی می باشد، نه خدمات مهندسی ، که خدمات مهندسی جزء مواردی است که در ردیف 5 بند الف ماده 2 آیین نامه خرید خدمات مشاور بعنوان مصادیق خدمات مشاور مطرح شده است، البته به نکته خدمات خدمات جاری مجموعه نیز باید توجه داشت که شرح خدمات مورد انتظار، بعنوان خدمات جاری و ماموریت وظیفه ای سازمانی دستگاه نباشد
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
عکس یا فایل مورد نظر خود را با کلیک بر روی دکمه آپلود - بارگزاری نمایید - فرمت های پشتیبانی شده : gif,jpg,png,jpeg,zip,rar,pdf
• وارد کردن • حذف Upload Files (Maximum File Size: 3 MB)

Sharing your current location while posting a new question allow viewers to identify the location you are located.

کد امنیتی
To protect the site from bots and unauthorized scripts, we require that you enter the captcha codes below before posting your question.

آخرین پاسخ ها

سلام - لطفا در رابطه با عبارات ((برآورد ارجاع پیمان)) و ((برآورد واقعی)) بیشتر توضیح دهید تا امکان م...
با سلام، به نظر میرسد در حالتی که در روند انتخاب مشاور به حد نصاب نرسیدیم، برخلاف ارزیابی پیمانکاران...
با سلام، ضمن تشکر از مشارکتتان، موردی که است متاسفانه این راهکار ضمن دارا بودن تالی فاسد در فرایندها...
در رابطه با موضوع مورد بحث بد نیست جزء 2 بند (پ) ماده 23 آیین نامه ارزیابی کیفی پیمانکاران را مورد ب...
با سلام، در صورت تایید عدم امکان تامین از طریق مناقصه توسط بالاترین مقام دستگاه، طبق بند ز ماده 29 ق...
سلام، ضمن عنایت به نظر سایر عزیزان، ممنوعیت عنوان شده برای کارهای حجمی می باشد، نه خدمات مهندسی ، که...
با سلام، ضمن تشکر از مشارکت در بحث، لطفا در مورد راهکاری برای حداقل رساندن و یا حذف رویه اشتباهی که ...
با سلام، در خصوص مورد 1 : با توجه به توضیحات ارائه شده مبنی بر درصد بخش تامین تجهیزات نسبت به کل مب...
با سلام، مقایسه دو مجموعه کمیسیون مناقصه و ادارات کل استانی، از نظر ساختار سازمانی مقداری داراری تفا...
با سلام و احترام برخلاف نظرات فوق، بند ج ماده 29 ناظر به مواردی است که در دامنه 25% قانونی کارهای ج...
سلام - دو راهکار به ذهن می رسد : اول - کارفرما با مدیریت سامانه ستاد مکاتبه کند و با مسولیت خود نسب...
سلام ، مبلغ استعلام بهاء بابت تامین متریال یا کالا معادل 235 میلیون تومان در ردیف معاملات متوسط می ب...
چند سوال مرتبط ✳️ سوال 1- منظور از «دو مناقصه‌گر که دارای بالاترین امتیاز می‌باشند» در بند ب ماده 1...
نحوه برخورد با یک پاکت پیشنهاد قیمت باقیمانده در مناقصه اصولا در مناقصه با توجه به باب مفاعله در ز...
با سلام با توجه به اصلاحیه جدید هیات دولت بعد از ایراد مجلس موضوع انتشار آگهی در روزنامه‌ها به روال...