انتشارات فصلنامه قانون نامه از جمله کتاب قوانین و مقررات مناقصه و مزایده و کتاب قوانین و مقررات خرید خدمات مشاوره در یک سامانه نرم افزاری که با تمام دیوایس ها چه گوشی موبایل چه کامپیوتر سازگاره!!

ورود به سامانه قانون‌نامه 

کتاب قوانین و مقررات خرید خدمات حجمی و کار معین

  1. راسخ
  2. قوانین و مقررات خرید خدمات مشاوره
  3. یکشنبه, 12 مرداد 1399
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
با عنایت به نامه شماره 58890 مورخ 199/2/15 سازمان برنامه و بودجه مبنی بر اینکه انعقاد قرارداد مشاوره ای با اشخاص حقیقی ممنوع می باشد و مغایرت آن با ماده 24 آئین نامه خرید خدمات مشاوره (بند هـ ماده 29 قانون مناقصات) که عقد قرارداد با اشخاص حقیقی در معاملات کوچک و متوسط را مجاز دانسته است . لذا خواهشمند است در این خصوص اعلام نظر بفرمایید و آیا دستگاهها می توانند همانند سابق مطابق ماده 24 آئین نامه خرید خدمات مشاره عمل کنند ؟
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
سلام - لطفا نامه سازمان برنامه و بودجه جهت بررسی بیشتر پیوست شود تا امکان پاسخ و بحث وجود داشته باشد.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
تصویر نامه 58890 و تصویر نامه دیگری در همین باب
پیوست ها
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
باسلام و احترام
ضمن تشکر از مستندات بارگذاری شده
با عنایت به نامه شماره 58890 رییس امور منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه کشور و بخشنامه شماره 1538390 سازمان امور اداری و استخدامی کشور ؛ اولاً - به لحاظ شکلی نامه شماره 58890 جنبه درون سازمانی داشته و تاکنون حداقل برای دستگاهی که بنده در آن مشغول هستم از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور یا سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ابلاغ نشده است.
ثانیاً - پارگراف آخر بخشنامه شماره 1538390 سازمان امور اداری و استخدامی کشور به عبارات ((جذب و به کارگیری نیروی انسانی)) در ((فعالیت های جاری دستگاه)) تاکید داشته که به لحاظ ماهیتی این عبارات به رابطه ناشی از قرارداد کار فیمابین شخص حقیقی و دستگاه اشاره دارد و ارتباطی به تعریف خدمات مشاوره در جزء 5 بند (الف) ماده 2 آیین نامه خرید خدمات مشاوره ندارد.
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
انعقاد قرارداد مشاوره مدیریت طرح در هر نصابی با اشخاص حقیقی ممنوع است. اما در سایر نصابها: مطابق آیین نامه ماده 29
مشاور: شخصی حقیقی یا حقوقی که دارای گواهی‎نامه صلاحیت برای انجام کار مشاوره است. در کارهایی که معاونت گواهی‎نامه ارائه نمی‎دهد، طبق دستورالعملی که توسط معاونت تهیه می‎شود، شخص صلاحیتدار به طور مشخص بیان می‎گردد.
چون برای اشخاص حقیقی سازمان گواهینامه نمی دهد ( صراحتا اعلام کرده است) پس به جز آنچه که صراحتا در ماده 24 برای معاملات کوچک و متوسط که نیازی به گواهی صلاحیت سازمان ندیده است و موردی ندارد که با اشخاص حقیقی قراداد مشاور منعقد شود هر قراردادی در نصاب معاملات بزرگ با اشخاص حقیقی ممنوع است.
یادآوری:
ماده24ـ خرید خدمات مشاوره در معاملات کوچک و متوسط در معاملات کوچک و متوسط با تشخیص بالاترین مقام دستگاه اجرایی یا مقام مجاز از طرف او، خرید خدمات مشاوره از اشخاص حقیقی و حقوقی واجد معیارها و ضوابط زیر مجاز است:
1ـ داشتن تحصیلات دانشگاهی و یا پروانه کارشناسی رسمی و یا گواهی نامه مهارت مرتبط با خدمات مشاوره مورد نیاز
2ـ داشتن سوابق تجربی در زمینه خدمات مشاوره مورد نیاز با تشخیص دستگاه اجرایی
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
سلام، ضمن عنایت به نظر سایر عزیزان، ممنوعیت عنوان شده برای کارهای حجمی می باشد، نه خدمات مهندسی ، که خدمات مهندسی جزء مواردی است که در ردیف 5 بند الف ماده 2 آیین نامه خرید خدمات مشاور بعنوان مصادیق خدمات مشاور مطرح شده است، البته به نکته خدمات خدمات جاری مجموعه نیز باید توجه داشت که شرح خدمات مورد انتظار، بعنوان خدمات جاری و ماموریت وظیفه ای سازمانی دستگاه نباشد
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
عکس یا فایل مورد نظر خود را با کلیک بر روی دکمه آپلود - بارگزاری نمایید - فرمت های پشتیبانی شده : gif,jpg,png,jpeg,zip,rar,pdf
• وارد کردن • حذف Upload Files (Maximum File Size: 3 MB)

Sharing your current location while posting a new question allow viewers to identify the location you are located.

کد امنیتی
To protect the site from bots and unauthorized scripts, we require that you enter the captcha codes below before posting your question.

آخرین پاسخ ها

سلام، تغییر مورد اشاره اگر در حدی باشد که به ماهیت کار خلل وارد نشود می‌تواند در زمان اجرا در قالب ج...
سلام بیش از 75 درصد برآورد پروژه که ماهیتاً قرارداد PC است و تابع شرایط عمومی قراردادهای PC...
با تشکر پس شما می فرمایید متن تاخیرات متعاقبا بررسی میشود در نامه تمدید صحیح نمی باشد اول باید تاخی...
سلام و درود - با عنایت به بند (ج) ماده 30 شرایط عمومی پیمان (نشریه 4311)، تمدید مدت پیمان از سوی کار...
سلام - چنانچه قیمت پیشنهادی بیش از قیمت پایه کارشناسی باشد، امکان تعیین برنده وجود دارد....
با عرض سلام و خسته نباشید و ممنون از پاسخ شما ببخشید منظورم از طرح این سوال این است که ما قرارداد مه...
برآورد حدود خدمات نظارت کارگاهی پروژه اجرایی به صورت دقیق بررسی شود. اگر در گروه معاملات بزرگ قرار م...
با تشکر از پاسخ شما افزایش 25 درصد انجام ولی بعلت عدم اتمام کار قرارداد جدید با شماور منعقد شده است ...
سلام نظر به بند یک ماده 19 شرایط عمومی همسان قراردادهای خدمات مشاوره (تغییر حدود خدمات) ناظر بر بند...
باسلام و درود برآورد کلی موضوع مناقصه (موضوع جزء 4-3 بند (الف) ماده 6 آیین نامه مستندسازی مناقصات) ...
با سلام. درصورت برنده شدن در مناقصه و اعلام برنده مناقصه توسط کارفرما... آیا امکان ابطال مناقصه از س...
با سلام و احترام به نظر می رسد چون ماده ۱ قانون احکام دائمی کشور، پژوهشگاه ها و دانشگاه های دولتی ر...
با سلام و احترام به نظر می رسد چون ماده ۱ قانون احکام دائمی کشور، پژوهشگاه ها و دانشگاه های دولتی ر...
سلام - لطفا در رابطه با عبارات ((برآورد ارجاع پیمان)) و ((برآورد واقعی)) بیشتر توضیح دهید تا امکان م...
با سلام، به نظر میرسد در حالتی که در روند انتخاب مشاور به حد نصاب نرسیدیم، برخلاف ارزیابی پیمانکاران...