1. کارشناس قرارداد
  2. پرسش و پاسخ آزاد مناقصه مزایده
  3. شنبه, 16 شهریور 1398
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
باسلام. طی یک سال مالی و طی چند مرتبه خرید مواد مورد نیاز از داخل کشور، مشخص گردید مجموع خریدها در نصاب معاملات بزرگ قرار میگیرد. آیا میتوان گفت در این مورد شکست معاملات صورت گرفته است و دستگاه اجرایی عمدا در مقاطع مختلف سال چند معامله کوچک و متوسط انجام داده است تا وارد فرایند انجام مناقصه نشود؟
پاسخ پذیرفته شده
علی قره داغلی
استاد مدرس
پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
مطابق ماده 40 آیین‌نامه معاملات دولتی «وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی باید مایحتاج خود را به موقع پیش‌بینی و در فصل مناسب تهیه کنند» لذا چنانچه پیش‌بینی ممکن باشد دیگر نمی‌توان آن را توجیه کرد و عملاً خرد کردن معامله رخ داده است.
ضمناً می‌توانید به مطلب ذیل مراجعه نمایید.

شکست معامله ، خرد کردن یا تغییر نصاب معاملات
مرجع ها
  1. https://qanoono.ir/342.html


پاسخ های برای این پرسش وجود دارد اما شما مجاز به دیدن پاسخ ها نیستید
مهمان
پاسخ شما
عکس یا فایل مورد نظر خود را با کلیک بر روی دکمه آپلود - بارگزاری نمایید - فرمت های پشتیبانی شده : gif,jpg,png,jpeg,zip,rar,pdf
• وارد کردن • حذف Upload Files (Maximum File Size: 3 MB)